Sport Fish Restoration

2013 SC Youth Bass
Fishing Championship Results

High School

Place School Name Angler Pair Names
1st * Dorman High School Cody Richardson & Hunter Green
Eric Xaihamharn & Brandon Pack
1st * Abbeville High School Alex Dubose & Derek Hughes
Carter McNeil & Tucker Smith
Tripp Griffin & Austin Morris
3rd Chapman High School Amber Easler & Travis West
Cearia Large & Dustin Turner
Ryan Burnett & Dillon Bailey
4 Mid-Carolina High School Jase Knight & Jody Perry
(biggest bag scholarship award)
Michael Morris & Collin Long
Robbie Long & Ken Nicholson
5 Conway High School Bradley Thompkins & Jacob Barfield
Brody Lavoie & Colin Drew
Ford Courtney & Reid O'Quinn
6 TL Hanna High School Andy Drennon & Blake Jones
Derek Freeman & Garrett Bramlette
Noah Caulder & Kami Carr
7 Dixie High School Alex Davenport & Cody Powell
Christopher Bensel & Ben Stone
Parker Cann & Avery Gambrell
8 White Knoll High School Brett Vaughn & Walker Burrows
Caleb Walling & Neal Widener
Tyler Turnage & Michael Beckwith-Cale
9 Laurens District 55 High School Quintavius Mosely & Tommy Williams
Tyler Goy & Tanner Weathers
10 Landrum High School Christian Armstrong & Bradley Rathburn
Lucas Sullens & Ian Wingo
Tristan Scruggs & Luke Barton
11 Ninety Six High School Austin Rodgers & Robert Lee Deal
Patrick Boggs & Bradley Weaghington
12 Camden High School Dillon Price & Dayton Rock
Garrett Rone & CJ Ellis
13 Waccamaw High School Conner Summer & Cole Miller

*Due to tabulator error, Abbeville High School was awarded 1st place at the weigh in. However, when weights were rechecked.

The High School 2013 SCDNR Youth Bass Fishing Championship Results have been provided in the Adobe PDF format. Adobe® Reader® is required to open these files and is available as a free download from the Adobe® Web site.

Get Adobe Reader

Middle School

Place School Name Angler Pair Names
1st Dixie High (Middle) School Andrew Mitchell & Dylan Powell
Mason Johnson & Jarrett Driver
2nd Greer Middle School Gabe Hannon & Matthew Pearson
Noah Sanford & Dillon Bakeman
3rd Camden Middle School Davis Cobb & Price Peebles
4 Wright Middle School Colin Slentz & Evan Slentz
Daelyn Whaley & Drake Boyd
Evan Hughes & Bryce Jackson
7 Gray Court - Owings Middle School Jacob Thacker & Jonthan Stewart
8 White Knoll Middle School Brantley Rawls & Hunter Campbell
    Joseph Nix & Dominic Upchurch
10 Edgewood Middle School Graham Price & Trenton Kelley
Logan Keisler & Brandon Huff
Tyler Gardner & Johnathan Traynham
13 Conway-Whittemore Middle Dylan Drew & Cole Templeton
Justin Anderson & Owen Bratcher
Todd Howard & Ben Cooper
14 Saluda Middle School Adam Black & Chase Crouch
Jake Starnes & Dalton Hyler

The Middle School 2013 SCDNR Youth Bass Fishing Championship Results have been provided in the Adobe PDF format. Adobe® Reader® is required to open these files and is available as a free download from the Adobe® Web site.

Get Adobe Reader